ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Akne genellikle bir gencin başına gelen en kötü şey olarak kabul edilebilir.zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir Dünyanın neresinden geliyor ve ona sahip olduğunuzda ondan nasıl kurtulacaksınız? Sonsuz bir utanç ve rahatsızlık kaynağıdırlarhttp://www.zaman.biz/ramazan-bayrami-2021

Ve herkes onlardan bir dereceye kadar acı çekmiş olsa da, kimse onları sevmiyor. Sivilceye neden olan başlıca suçlular basit hormonlar olabilir.

Özellikle erkeklik hormonu ‘testosteron’ sivilceye neden olabilir. Ergenlik döneminde gençlerin vücudu değişiyor. Bu süre zarfında, çoğu genç erkeklik hormonu testosteronunun anormal seviyelerini üretir. Çoğu insan yirmili yaşlarının başında bu durumdan kurtulur, ancak bazı insanlarda daha uzun sürer.

Kadınlar ayrıca adet döngüsü sırasında ek hormonlar üretir ve birçok kadın için bu, akne ile ilgili daha fazla soruna yol açabilir. Böyle bir durumda, bir doktora veya başka bir tıp uzmanına gitmek bir tedavi veya çare sağlayabilir.

Ayrıca stresin sivilceye katkıda bulunduğuna dair tıbbi bir teori de vardır, çünkü adrenal bezlerden hormon çıkışının artmasına neden olur. Ek olarak, hiperaktif yağ bezleri diğer hormon kaynaklarına, adet döngüsüne, strese ve testosterona ikincildir.

Bazı insanların vücutları da, sivilceye katkıda bulunan bir faktör olan sebum denen bir şey üretir. Tek neden bu olmasa da, kesinlikle katkıda bulunur. Buna derinin gözeneklerinde bakteri birikimi, ölü deri hücreleri birikimi ve çizilme veya sürtünmeden kaynaklanan tahriş de ekleyin.

Akne, bazı sporcular tarafından kullanılan anabolik steroidlerin kullanımıyla da ortaya çıkabilir veya daha da kötüleştirilebilir. Ayrıca bazı ilaçlar iyodürler, klorürler ve bromürler dahil olmak üzere halojenler içerir. Bu ilaçlar, lityum, barbitüratlar ve androjenler gibi sivilceye katkıda bulunabilir. Klor maruziyeti, özellikle şiddetli ve uzun süreli olabilen, klorakne olarak bilinen bir sivilce türüne de neden olabilir.

Hormonların sivilceye neden olmada önemli bir rol oynadığı bilgisi ile sivilceye ilişkin yanlış anlamaların çoğu giderilebilir ve azaltılabilir. Bunlardan biri diyet. Yıllarca insanlar kızarmış yiyeceklerin ve çikolatanın sivilceye neden olduğunu düşündü. Bunun için birkaç sebep var. İnsanlar kızarmış yiyecekleri yağlı cilt ile ilişkilendirdiler ve yağ veya gres tüketmenin cildi yağlı ve akneye daha yatkın hale getirmesi gerektiğini varsaydılar. Durum bu değil. Ayrıca gençler yiyecek tüketen makinelerdir. Aslında birçok diyetisyen, gençlerin bu kadar çok yiyecek tüketmelerinin, diyetlerinin genellikle besleyici yiyecekleri içermesinin ana nedeni olduğunu, yani her şeyi yediklerini söylemiştir. Bununla birlikte, pizza, hamburger, patates kızartması, çikolata karışımları, şeker çubukları ve genellikle gençlerin favorisi olan diğer yiyecekler, yıllarca sivilcelerden hatalı bir şekilde sorumlu tutulmuştur.

İyi, besleyici yiyecekler yerken ve diyetinize sebze, meyve, yağsız et ve tam tahılları dahil ettiğinizden emin olun, sağlığınızı kesinlikle iyileştirir ve bu nedenle akneyi iyileştirebilir, diyet ve akne arasında doğrudan bir bağlantı yoktur. Patates kızartması, ne pizza ne de çikolatalar suçlu değil. Gerçek bir bağlantı yok.

Ayrıca, kötü kişisel hijyen sivilcelerden sorumlu tutulmuş ve birçok gencin utanmasına neden olmuştur. Yüzlerini ne kadar temiz tutsalar da sivilceler hala vardı. Ek olarak, aşırı temizlik aslında sivilceyi daha da kötüleştirebilir. Cilt sert yıkamayla hasar görürse veya kurursa, akne olasılığı daha kötü olacaktır. Ayrıca sivilceyi iyileştirmek için satılan birçok tezgah üstü ürün gözenekleri tıkayabilir ve sivilceyi daha da kötüleştirebilir.

Akne için birçok iyi tedavi mevcuttur. Tabii ki, doktorunuzu görmek en iyisidir. Birçok iyi reçeteli ilaç mevcuttur. Bu ilaçların çoğu testosteron üretimini kontrol edebilir ve bazıları adet döngüsü zorlukları olan kadınlara yardımcı olabilir. Bu bir seçenek değilse, bir eczaneye gidin ve yararlı olan reçetesiz ilaçlar konusunda eczacıya danışın. Ayrıca orta düzeyde yıkama, iyi beslenme, güneşte dışarıda cildin korunması ve zaman en iyi tedaviler gibi görünüyor. Zaman geçtikçe herkesin akneden, gencin varoluşunun belasından kurtulması konusunda cesaretlendirin!

Bir cevap yazın